1. Haberler
  2. İyidere Haberleri
  3. İyidere’de ”YüzYüze Yüz Çocuk” Şöleni Yapıldı

İyidere’de ”YüzYüze Yüz Çocuk” Şöleni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığınn Dilimizin Zenginlikleri projesinden sonra en kapsamlı projelerinden biri olan yüz yüze yüz çocuk oyunu İyidere'de ilkokul ve ortaokuldaki öğrencileri marifetiyle sergilendi.

İyidere'de YüzYüze Yüz Çocuk Şöleni Yapıldı
İyidere'de YüzYüze Yüz Çocuk Şöleni Yapıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyidere’de ”YüzYüze Yüz Çocuk” Şöleni

İyidere Merkez Ortaokulu koordinatörlüğünde İyidere’de görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri marifetiyle kampüs dediğimiz okullar bölgesinde bu coğrafyanın mührü niteliğindeki milli oyunlarımız sergilendi.

İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü ER

Yüz Yüze Yüz Çocuk Oyun Şöleni açılış konuşması İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarık ER tarafından yapıldı.

İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü ER “Temel eğitim genel müdürlüğümüzün  hazırladığı geleneksel oyunlarımızı küçükten büyüğe her yaştan bireyin öğrenmesi ve yaşamlarına dahil edilmesi amacıyla büyük bir özveriyle hazırlanan bir projeden bahsediyoruz .Milli Eğitim bakanımız Sayın Yusuf TEKİN’ in tabiriyle cumhuriyetimizin 100.yılı eğitimin yüzyılı olacak hedefiyle geleneksel oyunlarımızın ve kültürümüzün okullarımızda canlandırılması, öğrencilerimiz tarafından bir yaşam biçimine dönüştürülmesi amacıyla önemli bir çalışmaya imza atıldı.

Bir çocuk için oyunun kültürel ve sosyal değerlerini nasıl göz ardı edemeyiz. Biz eğitimciler çok iyi biliyoruz ki oyun oynamak çocukların dil öğrenimi başta olmak üzere geleceklerinde başarılı olmalarına yardımcı olacak düşünme becerilerini ve yeteneklerini geliştiren en önemli araçlardandır. Özellikle ileri teknoloji olarak tanımlanan bilgisayar, akıllı telefonların gereğinden fazla kullanılması nedeniyle gelecek nesillerin uzağı görememe olarak tanımlanan miyop tehlikesi, çocukluk çağı obezite ve uyku problemleri biz sonrası yeni nesli tehdit etmektedir .

Az önce sizlerde paylaştığım bütün bu olumsuzlukları gidermenin en kestirme yolu çocukların ve genç arkadaşlarımızın bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal iyi olma durumunu ve sosyal yönlerini geliştirecek doğal ortamda ve okulda arkadaşlarıyla uyum içerisinde oynayarak vakitlerini daha iyi değerlendirebilmelerine tanıklık etmektir.” dedi.

Oyunlar Oynandı

Daha sonra İyidere’de ana okulu ve ilkokul öğrencileri Halat Çekme, Çuval Yarışı, Topaç, Sandalye kapmaca, Yakan top, Bom oyunları sergilendi. Ortaokul öğrencilerimiz arasında ise halat çekme, çuval, yumurta taşıma, Balon patlatma, Kuyruk kapmaca, KALELİ Yakan Top Oyunu, Su Dolu Balon Oyunu, Topla Çömelme Oyunu, Kule ile Top Koruma oyunu, Sıçratan Top Oyunu, Liderini Bul oyunu ,Kaleden Kaleye Gol oyunu, İp Atlama oyunu. .İlçemizdeki tüm eğitim kurumlarımızın katıldığı oyun şenliği ardında güzel anılar arkadaşlıklar bırakarak sona erdi.

Kyn:İyidere İlçe Milli Eğitim

1
be_endim
Beğendim
0
be_enmedim
Beğenmedim
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
_ok_sinirlendim
Çok Sinirlendim
İyidere’de ”YüzYüze Yüz Çocuk” Şöleni Yapıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

53R Rize Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin