Rize Merkezde Kargir Ev ve Bahçesi – Mahkemeden Satılıktır

2022/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Rize İl, Merkez İlçe, HAYRAT Mahalle/Köy, 440 Ada, 1 Parsel, İl merkezinin güneyinde merkeze yaklaşık 1,8 km mesafededir. Rize pehlivantaşı karayoluna 400 m mesafededir. Mahalle yolu kenarında yolun alt kısmındadır. İmar planında 3 m²’lik kısmı imar yolunda, 76 m²’lik kısmı Emsal 2,00 Yençok 24,50 yapılaşmaya izinli alanda kalmaktadır. Çevresinde müstakil konutlar, çaykur tesisleri, çiçek bitki üretim tesisleri orta öğretim kurumları çay fabrikaları bulunmaktadır. Zemin yapısı hafif eğimlidir. Ticari olarak şehrin gelişmemiş kısmında kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan kargir ev kısmi bodrum kat ve zemin kattan ibaret olup dış cephesi ahşap taş göz dolgu kaplama yapılmış çatısı yapılmış, kapı ve pencere doğramaları ahşap mamuldür. Ev kullanılmamaktadır. Evin değeri 79.987,50 TL’dir.
Adresi Mahalle İçi Mevkii Rize Merkez / RİZE
Yüzölçümü 79 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu Yok
Kıymeti 190.587,50 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü 03/04/2023 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Rize 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Resim Temsilidir.İlandaki Evle Alakası Yoktur


Mahalle İçi Mevkii Rize Merkez / RİZE

190.587,50 ₺

Rize Merkez

, , ,

  • #1000019075
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

53R Rize Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin